בקרוב רוב אזרחי מדינת ישראל לא יצטרכו לבטח את עצמם בביטוח מסוג ביטוח סיעודי מפני שיש שינויים מצד הממשלה והניסיון הוא לכלול את הביטוח הזה כחלק בלתי נפרד מהביטוח הרפואי אותו כולנו משלמים.

לאחרונה הסתכלתי בחיובים החודשים שלי המגיעים מחברת הביטוח שם יש לי פוליסה של ביטוח בריאות והופתעתי לגלות כי הם מחייבים אותי הרבה יותר ממה שאני צריך לשלם, מסתבר שרוב האנשים לא בודקים בצורה יסודית את החיובים החודשים שלהם ולכן משלמים על כך ביוקר. לתדהמתי גיליתי שאני משלם עוד כחמישים שקלים על ביטוח שבכלל לא ביקשתי לעשות אותו, מדובר בביטוח סיעודי שתפקידו הוא לכסות את ההוצאות הנלוות במצב בו אני מתאשפז עקב מקרה של תאונה או מחלה קשה חס וחלילה. כפי הידוע אנו משלמים כל חודש ביטוח בריאות ממשלתי אותו חייב כל אזרח במדינת ישראל לשלם אך יש מספר קטגוריות שמאפשרות לנו להרחיב את סוג הביטוח הזה, אחד מההרחבות הוא ביטוח סיעודי והתשלום שלו במקרה הזה הוא תוספת של 20 שקלים לביטוח הבריאות הרגיל אותו אנו משלמים לקופת החולים.

יש מספר סוגי ביטוחי בריאות ורצוי מאוד לדעת טוב מה הביטוח שלנו מכסה, לא מספיק להיות רגועים ולדעת שיש לנו ביטוח אלא לבדוק בתוך הפוליסה מה בדיוק כולל הביטוח, לאחרונה יש מצב של עליית המחירים בכל הביטוחים כאשר המחיר הגבוהה ביותר אותו אנו משלמים הוא ביטוח בריאות פרטי והסיבה לכך היא שהוא כולל הרבה מאוד אלמנטים שנועדו להגן עלינו במצב בו אנו נזדקק להוציא אותו לפועל ולתבוע את חברת הביטוח.

הדרך הטובה ביותר לברר מה אומר כל ביטוח הוא לשאול את סוכן הביטוח הפרטי שלנו כי סביר להניח שיש לו את הידע הרחב ביותר, לא מספיק לקרוא בפורמים או לבדוק באינטרנט מפני שלפעמים החומר הוא מתומצת ולא כולל הרבה נספחים ומשפטים קטנים אותם בדרך כלל מנסות להסתיר חברות הביטוח השונות, מעבר לזה לאזרחי ישראל יש מזל בכך שבמדינתנו שנחשבת לאחת ממדינות הרווחה היותר מתקדמות בעולם ומחיריהם של הביטוחים הקשורים בבריאות ורפואה מן הנמוכים בכל העולם, רק לשם השוואה בארצות הברית המחיר הכולל של ביטוח בריאות פרטי הוא פי שלוש או ארבע מהמחיר אותו אנו משלמים בארץ.

חשוב שנבין כי אם אנו מחליטים לבצע ביטוח בריאות על מנת לקבל את המחיר הטוב ביותר יש להשוואות בין חברות הביטוח השונות אבל במקביל צריך לדעת טוב את האלמנטים המרכיבים את הפוליסה ולוודא שמדובר באמת באותו סוג ביטוח על כל היבטיו.

ביטוח סיכון מקצועי

ביטוח סיכון מקצועי הוא ביטוח שנועד להגן עלינו ברמה המקצועית במצב בו אנו נתבעים על ידי לקוח שלנו. הביטוח כולל פוליסה רחבה מאוד וניתן לבדוק את הפרטים הקטנים יחד עם סוכן הביטוח שלנו, חשוב מאוד לדעת כי בשונה מביטוחים אחרים כגון ביטוח בריאות פרטי אין אפשרות לעשות את הביטוח הזה על ידי אחת מחברות הביטוח הישיר אלא רק על ידי סוכן ביטוח פרטי המבצע את הפוליסה מול חברות הביטוח. הביטוח המקצועי נועד בעיקר לעוסקים מורשים או בעלי חברה ויש לו המון חשיבות ומשקל, יחד עם זאת מפני שמדובר בסוג של ביטוח עסקי המחיר שלו הוא גבוהה מהרגילים(כמובן שיש משתנים לפי הפרמטרים בהם אנו מגדירים את הביטוח).

על מנת למצוא את סוג הביטוח המתאים לנו ביותר יש לבדוק פוליסות לדוגמה המתארות מצבים בהם היו תביעות מצד המעסיקים, אנו יכולים למצוא פוליסות ותביעות אלה על ידי חיפוש נרחב ומקיף ברשת האינטרנט, לאחר שקיבלנו את התמונה הכללית אנו יכולים לפנות למספר סוכני ביטוח ולבקש מהם הצעת מחיר. רוב החברות דורשות השתתפות עצמית לא קטנה ובשונה מביטוח כגון ביטוח בריאות כאן אנו נשלם סכום דיי גבוהה על מצב בו אנו נדרשים להגיש תביעה לחברת הביטוח.