אומרים שאנחנו נולדים עם התכונות של ההורים שלנו! כן,כן גם אני קיבלתי באופן תורשתי את הגנים של אבא שלי ויותר נכון של סבא שלי,ישנם מספר דברים שעד היום קשה לי להשלים איתם אבל אתם יודעים "משפחה לא בוחרים".

אני חושב שאחד מהקשיים שלי היה להיות דור ההמשך של מכת ההתקרחות,לצערי עוד בגיל מאוד מוקדם התחלתי לאבד משיער ראשי ולא היה פשוט להתמודד עם העובדה הזאת,בתור ילד חלמתי תמיד להיות שופע בשיער כמו אותם זמרים שהערצתי בתור ילד…

התהליך התחיל בגיל מוקדם והיום אני חושב שאני בשיא ההתקרחות אך אני מנסה להשלים ולקבל את המציאות הרי בסופו של דבר לא אני אשם.

כשהייתי צעיר ונשרו שיני החלב שלי הייתי מאוד שמח,אני זוכר שאמא אמרה לי להניח את השיניים מתחת לכרית ולחכות שיגיע אור הבוקר על מנת שאוכל לראות את המתנה שפיית השיניים הביאה לי(לעולם לא קיבלתי מתנה על כך).

בכיתה גימל אני זוכר שצמחו לי כבר שיניים בריאות וחזקות אך הבעיה הייתה שהם צמחו בצורה עקומה ולא היו ישרות,באותה תקופה הייתי לצחוק וללעג מצג חברי לכיתה שטענו כי יש לי שיני שפן..

קיבלתי מאוד קשה את הלעג ושאלתי את אימא האם אפשר לעשות בגיל צעיר יישור שיניים, אמא בדקה את האפשרויות אצל רופא שיניים מקומי בשכונה והתברר לנו כי עלינו לחכות שנתיים לפחות ואז אוכל להתחיל את התהליך,באותה תקופה אני זוכר שהייתי "ילד של שוקולד" ,מאוד אהבתי לאכול שוקלדים ולכן ביליתי לא מעט זמן אצל רופא שיניים בתור ילד.

הזמן עבר דיי מהר וחיכיתי לרגע בו תהיה לי האפשרות ללכת לרופא על מנת להתחיל תהליך של יישור שיניים ובאמת הגיע הזמן שלי והתחלנו לקחת מידות כאשר בשלב ההתחלתי היה עלי ללכת עם רסן על מנת להזיז את השיניים הטוחנות,הרעיון הוא שאותם שיניים אחוריות יהוו את התמיכה של הגשר לשיניים,היה קשה להתרגל אך עם זמן למדתי לשתות עם קשיות ולסבול את הכאב בזמן השינה.

חצי שנה לאחר הטיפול עם הרסן היה אפשר להרכיב לי פלטה שתפקידה לישר את שיני הקדמיות,למען האמת מאוד אהבתי את המראה שהפלטה נתנה לי אך חיכיתי כבר שהסיוט הזה ייגמר וכל מפגש עם אותו אדם מקסים שאני לא זוכר את שמו אך הוא היה רופא שיניים מוצלח וחביב הייתי מתחנן שיוריד לי את הברזלים.

כל הסיפור הזה של הטיפול נמשך בערך שנתיים והתוצאות היו מרעננות ומלהיבות,אפילו הייתי הילד הראשון בכיתה שהתנשק צרפתית עם הילדה הכי יפה במחזור(כנראה בגלל השיניים הישרות שלי).

טיפול ליישור שיניים

תהליך יישור שיניים בד"כ מתבצע על ידי רופא שיניים המטפל בנערים בגיל ההתבגרות. ישנם המון גורמים בגללם השיניים יכולים לגדול בצורה עקומה,הגורם הנפוץ הוא שאנו יורשים זאת מהורינו אך לא תמיד, גורם נוסף ושכיח הוא שהצמיחה עקומה עקב הפעולות שלנו עם הלשון, בתור ילדים אנו לא תמיד מודעים לפעולות שאנו עושים וישנם הרבה ילדים שמושכים את הלשון כלפי חוץ(אל השיניים הקדמיות)ולכן בזמן הצמיחה הראשוני יש רגישות יתר והשיניים גדלות בצורה לא ישרה. על מנת לפתור את הבעיה חשוב מאוד כי נמצא רופא שיניים  שעל ידי טיפול של יישור שיניים  יחזרו השיניים לצורתם הטבעית והבסיסית.תהליך כזה עלול לקחת מספר שנים אך התוצאות מספקות ברוב המקרים.

פלטת שיניים שקופה

ישנם הרבה מאוד אפשרויות ליישור שיניים,כבר בשנות השבעים הומצאה השיטה והפתרון היה זמין כלפי כל סוגי האוכלוסיה. אף פעם לא היה זול כל כך סוג הטיפול הזה מפני שמדובר על רומן ארוך עם רופא שיניים רומן שבדרך כלל מסתיים לאחר שלוש שניים של כאב.היום אנו רואים כי יש בשוק סוג חדש של פלטה ליישור שיניים כאשר אותו התקן הוא בעצם פלטה שקופה ובלתי נראית ולכן השימוש בה התחיל להיות נפוץ מאוד.החיסרון היחידי עם  אותה פלטה של יישור שיניים היא שנדרש מהמטופלים לצחצח את השיניים טוב טוב לאחר כל ארוחה על מנת שלא יראו את שאריות האוכל הנדבקות אל הפלטה.