נשים וגברים שעוברים טיפולי הסרת שיער בלייזר מוצאים את עצמם לפעמים שואלים האם זה כדאי לטווח ארוך, האם באמת נוכל להנות מעור חלק ומטופח ללא שום טיפול נוסף, האם בעצם מדובר בהסרת שיער לצמיתות? את התשובות לשאלות האלו חשוב לקבל ולדעת לפני שעוברים כל טיפול הסרת שיער בלייזר.

האם מדובר בטיפול הסרת שיער לצמיתות?

טיפול הסרת שיער בלייזר הוא טיפול שמבטיח תוצאות טובות לאורך זמן ולעיתים גם לשנים ארוכות מאד, אבל למעשה לא מדובר בטיפול הסרת שיער לצמיתות. קליניקות שמתחייבות להפחתת שיער לצמיתות באמצעות לייזר לא פועלות כמו שצריך מול הלקוחות שלהן. ברוב המקרים תהיה הסרת שיער נרחבת והשיער לא יצמח באיזורים בהם התבצע טיפול לייזר, אבל אי אפשר להתחייב לכך ב-100 אחוזים.

בדרך כלל גם אם יצמח שיער, השיער יהיה בהיר מאד ודק. תוצאות אלו מושגות בדרך כלל לאחר חמישה טיפולים בממוצע, אך תלוי כמובן באיזור בו מוסר השיער, בסוג השיער ובגוון העור. בכל מקרה, אי אפשר להתחייב ולהגיד שמדובר בשיטה המאפשרת הסרת שיער לצמיתות כי ישנם בהחלט מקרים בהם השיער יצמח שוב.

מספר הטיפולים קובע את סיכויי ההצלחה?

ככל שנעבור יותר טיפולים כך יותר שיער יוסר וייעלם. לאחר טיפול אחד של לייזר מוסרים בדרך כלל כ-15 אחוזים מהשיער וככל שמספר הטיפולים גדל כך האחוזים גבוהים יותר. בדרך כלל לאחר חמישה טיפולי הסרת שיער בלייזר שמונים אחוזים מהשיער נושא ולא יצמח עוד. אם זאת, גם כאן חשוב לסייג ולומר שיכולים להיות מקרים בהם השיער יצמח ויהיה בהיר ודק מאד.

הסוד להצלחת הטיפול לטווח ארוך הוא לעבור מספר טיפולים המתאים לסוג השיער ולגוון העור שלכם. לכן, לפני כל טיפול הסרת שיער בלייזר חשוב לעבור אבחון על ידי המטפל, לקבל ממנו הערכה של מספר הטיפולים הדרוש כדי להגיע לתוצאות הכי טובות ולהחליט בהתאם האם הטיפול מתאים לנו או לא מתאים לנו.

מתי מתחילים לראות את התוצאות?

רבים עוברים טיפולי הסרת שיער בלייזר ומצפים שאחרי יום או יומיים העור כבר יהיה חלק ומטופח, בלי שערה אחת מיותרת. אבל למעשה התהליך של הסרת שיער בלייזר ממשיך הרבה אחרי שעזבנו את הקליניקה. בערך שלושה ימים ואפילו יותר לאחר הטיפול נראה עדיין שיער על הרגליים, בתי השחי או כל מקום אחר שבו ביצענו את הטיפול. לאחר כ-10 ימים בממוצע השיער מתחיל לנשור.

לאחר מספר שבועות כבר אפשר להנות מעור חלק, כאשר רוב השיער הוסר ואין צמיחה מחודשת של השיער ברוב המקרים. מספר הטיפולים שנקבע חשוב כדי להבטיח שהשיער אכן לא יצמח ושהפעולה שבוצעה מהטיפול הראשון תהיה יעילה ותחזיק מעמד לאורך זמן.

לפני שאתם מתחילים כל טיפול הסרת שיער בלייזר, קבעו פגישה עם נציגי הקליניקה או המכון וקבלו את כל המידע לגבי משך הזמן של הטיפול, כך שתדעו למה לצפות. תיאום ציפיות זה חשוב כדי שתרגישו שקיבלתם את הטיפול הכי מקצועי והכי אמין שיש ולא שילמתם על הסרת שיער בלייזר בלי להנות מהתוצאות המובטחות.