כיום אני  מבין מדוע אני ומשפחתי כל כך מחוברים לאדמה וכשאני אומר מחוברים לאדמה אני מתכוון שאנו אנשים צמחונים שמגדלים את המאכלים שלהם בגינות הפרטיות שלנו.

הכל בעצם התחיל לפני למעלה מחמישים שנה שנולדתי למשפחה ידועה (מעדיף לשמור על אנונימיות) ,אבא שלי שלימים הפך להיות המפקח על כל עבודות הגינון והדקורציה בעיריה היה אדם שמאז שאני זוכר אותו היה נמצא בגינה שלנו ומטפל בדשא ובפרחים, לאבא היה כישרון אדיר לכל מה שקשור בתחום של עיצוב גינות וגידול הפרחים, תחום נוסף שאבא שלנו מאוד אהב הוא מזרקות מהם היו יוצאים מים בשלל צורות, אני זוכר איך תמיד הגינה שלנו היתה מעוצבגת ומטופלת כמו שצריך כאשר לא היה זקוק אף פעם לשום גורם חיצוני שיבוא לעזור לנו בגידולים שלנו.

חשוב לי לציין שאנו גודלנו בכפר במרכז הארץ ליד העיר הוד השרון, עוד מימים ימימה סבא וסבתא שלי היו גרים בנחלה הזאת והשאירו אותה להורים שלי, אבא היה יוצא עם הכבשים בשעות המוקדמות של הבוקר ואנחנו היינו מתעוריים בשעות הבוקר המוקדמות כאשר קריאות התרנגולים היה  בעצם השעונים המעוררים שלנו. לימים אבא החליט לפתוח מסעדה אורגנית כאשר את כל העבודות שהיו קשורות איכשהוא לטיפוח הגינה, עיצוב הגינה או סתם עבודות גינון הוא היה עושה כשלידו אמא שלי היתה גוזמת את הפרחים ומכינה זרים ואגרטלים בשללי צבעים, אני זוכר שהיו לנו המון מבקרים שהיו אוהבים לבוא בימי שבת ולהתפעל מהגינה היפה, כולנו היינו יושבים בשבתות בחיק המשפחה ומשחקים כדורגל בדשא הצחיח והירוק שלנו, אני מספר לכם את זה ואני כל כך מלא התרגשות וגעגועים לחזור לאותה תקופה של טבע,טבע והרבה טבע.

אלנו הילדים נשארו חוץ מהזכרונות גם המון שורשים של אהבה לאמא אדמה ורצון עז לטייל ולהיות כמה שיותר קשורים לטבע, כיום אני יכול לומר שאני הוא זה שמבצע את עבודות הגינון אצלנו בבית כשאשתי גם לפעמים מושיטה עזרה, למען האמת זה בכלל לא מאמץ בשבילי בגלל האהבה שלי לכך, אני מרגיש סוג של מדטציה ברגע שאני יוצא לגינה שלי, חבר שלי לא מזמין אמר לי שאני צריך גם לעשות עיצוב גינות אבל למען האמת אני זה לא אבא שלי ולא עד כדי כך מיומן בתחום הזה.כרגע מה שחשוב לי זה לקום בבוקר ולשתות את כוס הקפה שלי בגינה היפה שלנו ביחד עם אשתי.

בית הספר לגננות

רציתי לספר לכם על בית הספר לגננות הנחשב בין הטובים בעולם ואני ממש מתכוון ברצינות שאני אומר את זה,רבים וטובים ממנהיגי ארצנו עוד למדו שם כשהיו ילדים, מקווה ישראל נחשב לאחד מבתי הספר הטובים בעולם בגלל רפרטואר מקצועות שנלמדות בו וגם הרמה הגבוהה שבה נלמד החומר. אף אחד לא אמר שלעשות עיצוב גינות זה מקצוע קל למרות שעל פניו אפשר לחשוב שלא נדרש ידע מקצועי מקיף כל כך אבל מסתבר שגם להיות גנן ולעסוק בכל סוג של גינון זה מקצוע נחשב לא פחות ממקצועות אחרים. לפני מספר שנים נערכה תחרות של עיצוב גינות בעיר האג אשר בהולנד והיה מדהים לראות איך זוג ישראלי כאשר הבעל מתעסק בכמה נישות של גינון לקח מקום ראשון. חבל שלפעמים לא מספרים לנו דברים כאלה!

למה גננות?

מקצוע הגננות תפס תאוצה בשנים האחרונות והפך להיות מקצוע די מבוקש, אם לפני הרבה שנים הינו רגילים לראות אנשים העושים עיצוב גינות מעסיקים עובדים ערבים וזולים אז היה הקערה התהפכה על פיה ואנו יכולים לראות ישראלים בתוך התחום. ממש כייף איך הגינון הפך להיות תחום כל כך פופלרי בשנים האחרונות, בתחום הגינון חשוב מאוד הניסיון ,היום בדיעבד אני מבין כי לעסוק בגינה ולעשות עבודות גינון יפות דורש מאיתנו הרבה ניסיון ושאני אומ הרבה אז אני מתכוון לא מספר לא מועט של שנים. בשנים האחרונות אנו יכולים לראות גם שהקימו הרבה בתי ספר שמכשירים אנשים איך להיות גננים מקצועים.